Mesto PREŠOV

Sunday - 02. October 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (4. týždeň)

25.1.2011

     Neposlušný psík

     Naši policajti sa počas výkonu služby stretávajú aj s kurióznymi prípadmi. Do takejto kategórie by sa dala zaradiť aj prosba o pomoc majiteľky psíka z nášho mesta. Psík na základe odporúčania veterinárneho lekára podstúpil zákrok, ktorý ho zbavil, jemne povedané „chlapského pohľadu na svet“.

     To sa mu z pochopiteľných príčin nepáčilo a keď sa doma prebral z narkózy, dal toto zistenie aj patrične najavo. Začal napádať členov rodiny a ani po presviedčaní s tým neprestal. Preto jeho majiteľka (aj napriek smutným očkám deti) bola nútená požiadať o pomoc mestskú políciu, ktorej na to vyškolení príslušníci odchytili malého „nezbedníka“ priamo v byte a umiestnili ho do útulku.

     No ostáva len konštatovať, že s týmto zákrokom sa psík zmieri a nakoniec aj prispôsobí svoje správanie, aby robil už len radosť.       

 

26.1.2011

     Spolupráca s občanmi – dolapení rojkovia

     Sme radi, že sa nájdu všímaví občania, ktorým nie sú ľahostajné veci v oblasti verejného poriadku. Takto sme sa na základe oznámenia občana dopracovali k ďalším trom rojkom, ktorí si vysnívali podozrenie z trestného činu poškodzovania cudzej veci. Mladí muži S.P, T.Š a M.Š z Prešova si na svoje umelecké predvádzanie v štýle Andyho WARHOLA vybrali lávku pre peších z ulice Levočskej na ulicu Ku Kumštu. Pravdepodobne, aby našli inšpiráciu a vhodné tónové variácie, tak sa posilnili neurčitou omamnou látkou – alkohol to nebol.

     Po vykonaní príslušných úkonov boli títo traja rojkovia odovzdaní privolanej hliadke policajného zboru. Veríme, že tá neurčitá omamná látka z nich vyprchala a v budúcnosti sa radšej pôjdu pozrieť na originálne Warholové obrazy, ktoré na rozdiel od ich výtvorov majú svoju umeleckú hodnotu.    

 

29.1.2011

     Mladiství a alkohol – vstúpili si do svedomia?

     Minulý týždeň sme informovali o vypĺňaní voľného času poniektorých mladistvých spoluobčanov, ktorí si zmýlili vchod do mliečneho baru s vchodom do reštauračného zariadenia a mliečny nápoj s alkoholickým nápojom. Niet pochýb, že mliečny nápoj je určite zdravší. Možno si to uvedomili aj naši milí mladiství, ktorí predtým holdovali alkoholu a pivnému moku. Veríme, že preto sme počas konania ďalšej preventívnej akcie „objavili“ len dvoch neuvedomelých.

     Avizovali sme, že mestská polícia bude v akciách zameraných na konzumáciu alkoholických nápojov osobami maloletými a mladistvými pokračovať. V sobotu vo večerných hodinách sme takto v spolupráci s policajným zborom navštívili päť prevádzok na území mesta, s pre nás potešujúcim výsledkom dvoch „objavených“ mladistvých, ktorí si zatiaľ ešte nechcú uznať, že mlieko v ich veku je predsa len zdravšie.

     Opätovne zdôrazňujeme, že na podobné akcie nezanevrieme a budeme v nich pokračovať. Samozrejme, že nechceme hádzať do jedného vreca všetkých mladých ľudí. Česť tým, ktorí svoj voľný čas vypĺňajú zmysluplnejším spôsobom, ako je účasť na posedeniach s hlavným bodom programu „pitie alkoholu“.

 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 31.1.2011 11:25
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:59 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.