Mesto PREŠOV

Saturday - 01. October 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (16. - 17. týždeň)

     Z činnosti mestskej polície (16. - 17.  týždeň)

     Veľkonočné sviatky už dávno skončili, ale mnohí sa po nich ešte alkoholom opili. S atmosférou Veľkonočného pondelka sa poniektorí nevedeli rozlúčiť ani týždeň „PO“. Nie je týždeň, aby sa téma alkoholických radovánok spojených s vytriezvením na verejnom priestranstve neobjavila v našich článkoch. Dá sa povedať, že aj napriek neutešenej ekonomickej situácii sa vždy nájdu finančné prostriedky na „poldeci“. Môžeme konštatovať, že boj s alkoholom je boj s veternými mlynmi. Vyzerá to tak, že najlepšie sa s ním bojuje tak, že sa jednoducho vypije. Ostáva mi len pozdraviť novodobých nasledovateľov Dona Quijota s heslom „BOJUJTE A POKUTY PLAŤTE“.     

     Počas týchto dvoch týždňov naši príslušníci riešili množstvo sťažností na pohyb cyklistov po chodníkoch a ohrozovanie chodcov. Apelujeme na všetkých bicyklu chtivých, aby si uvedomili, že sú taktiež účastníkmi cestnej premávky a pre nich platia tie isté pravidlá, ako pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Mimochodom – prechádzanie cesty cez priechody pre chodcov so svetelnou signalizáciou. Veľa ľudí má pravdepodobne problém s farbosleposťou. Takže jedna rada – ak svieti horné svetlo semaforu (červené) treba ostať stáť, aj keď nie je na blízku žiadne motorové vozidlo. Veľakrát si neuvedomujeme, že nezodpovedným prechádzaním cez cestu na „červenú“ dávame zlý príklad deťom. Čo je na počudovanie, najmä tým vlastným. Prečo to zdôrazňujeme? Pri zamestnaniach s deťmi nám z nich strašne veľa „žaluje“ že ocko, mamka tak chodia, tak prečo oni nemôžu. O používaní bezpečnostných pásov na detských sedačkách už ani nehovoriac. Nedá mi nedodať, že dodržiavanie základných povinností v cestnej premávke môže ušetriť množstvo sĺz a otázok „PREČO?“.         

     Deň Zeme, ktorý už bol, si za svoj zobral občan nášho mesta až teraz. Svojskou formou – môj pozemok moja zem, a ten si znečisťovať nebudem. Verejný pozemok – iná zem a na tú predsa ochrana životného prostredia už neplatí. Preto poďho – žumpa von. Pravdepodobne sa hanbil a preto tak urobil v neskorých večerných hodinách. Mestskí policajti však v noci nespia (iba tí, čo majú voľno) a milého občana pre tento poľutovania hodný čin riešili v zmysle príslušných právnych noriem. Bohužiaľ obsah žumpy to už na pôvodné miesto nevráti – škoda.

     Apropo zdá sa nám, že konzumná doba a s tým spojená anonymita, nevraživosť a nervozita pomaly prechádza už aj na štvornohých miláčikov. Zaznamenali sme prípad pohryzenia psa, čuduj sa svete psom. Nevieme čo bolo príčinou, ale aj to svedčí o zanedbaní dodržiavania povinnosti chovateľov psov. No prípad skončil šťastne a veríme, že pohryzenému psíkovi neostane trauma. Trauma z blokovej pokuty však môže ostať nezodpovedným chovateľom psov, ktorí opomínajú plnenie svojich povinností.

     Úmrtie v rodine je vždy tragická udalosť. Nie všetci sa vždy vedia zmieriť so smrťou blízkeho. Naši príslušníci tak našli jedného mladého občana, ktorý zapíjal smútok za svojím otcom až zaspal na jeho hrobe. Samozrejme, že tento mladý muž nebol z našej strany riešený, len mu bolo vysvetlené, že život ide ďalej a aj keď je to ťažké treba sa so stratou blízkej osoby zmieriť a uchovať si na ňu milé spomienky.  

     Majstrovstvá sveta v hokeji na Slovensku začali a zatiaľ sme našťastie počas ich konania nezaznamenali žiadne negatívne konania spojené s fanúšikovskou eufóriou až na neporiadok, ktorý po nich v meste ostal. Pevne veríme, že kus šťastia budú mať aj naši hokejisti a nesklamú. Aj keď nie je dôležité vyhrať, dôležité je zúčastniť sa.  No na druhej strane, taká medailová pozícia by určite potešila náš slovenský národ.


Zverejnil: Slavomír Pavelka 3.5.2011 11:21
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:58 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.