Mesto PREŠOV

Friday - 12. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z histórie Dní mesta Prešov

Celé to začalo ešte v lete roku 2000...

Skupina šermiarov pod taktovkou Parku kultúry a oddychu pripravilo na nádvorí PKO krátky program s malou stredovekou hostinou. A čuduj sa svete! Program sa obecenstvu zapáčil ...

O rok neskôr sa program zopakoval – už bohatší, s výraznejšou propagáciou...
Ďalší rok sa podujatie presunulo na pešiu zónu, z jednodňového podujatia sa stalo dvoj a neskôr už trojdňové. Pribudli stánky s remeselníkmi, urobil sa jarmočný trh, pribudli sprievodné programy a prehliadky skupín historického šermu. Ozajstný jarmok, nadväzujúci na tradíciu tzv. Trojičného trhu usporadúvaného v Prešove pri príležitosti cirkevnej slávnosti Najsvätejšej Trojice (začiatok 16. stor.) Z tejto histórie vyšiel aj názov podujatia – Prešovský trojičný jarmok.

Ale vývoj išiel ďalej... Divák si žiadal viac. A tak skrsla myšlienka, rozšíriť Prešovský trojičný jarmok a prehliadku skupín historického šermu o ďalšie programy a aktivity.

Od myšlienky k realizácii nebolo ďaleko – v júni 2006 uzreli svetlo sveta prvé DNI MESTA PREŠOV.

Keď ich s odstupom času porovnáme s tými dnešnými, pripadajú nám „chudobné“...
Veď si porovnajte programy jednotlivých ročníkov a sami uvidíte! A aby sme nezabudli na minulé ročníky, okrem programu sme urobili aj malú „spomienku“ v podobe fotografií z nášho archívu.

Dnes, keď stojíme na prahu 6. ročníka DNÍ MESTA PREŠOV, môžeme skonštatovať, že máme v Prešove jedno krásne, veľké a rôznorodé podujatie, ktoré za 6 rokov prešlo úžasným vývojom a zmenami:
od jedného pódia sme sa dostali k súčasným trom pódiám, okrem profesionálnych účinkujúcich dávame priestor aj študentským aktivitám, amatérskym zoskupeniam... Hudba, tanec, spev, hovorené slovo, divadielka, atrakcie a hry pre deti aj dospelých, občerstvenie, dobrá nálada ...

Nazrite do minulosti, ale príďte si vychutnať si aj prítomnosť – od 5. do 11. júna 2011!


Zverejnil: Admin 19.5.2011 14:13
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.