Mesto PREŠOV

Thursday - 02. December 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Pozvánka na Dni mesta prešov 2011

Mesiac jún je už predo dvermi a prípravy na jedno z najrozsiahlejších podujatí v Prešove vrcholia. Aj tohto roku – už po šiesty krát – sa v dňoch 5. -11. júna uskutočnia DNI MESTA PREŠOV.

Dni mesta Prešov sú príležitosťou výraznejšie vnímať krásu nášho mesta a našu spolupatričnosť. My - organizátori už niekoľko mesiacov pracujeme na tom, aby sa ulice nášho mesta opäť naplnili krásnou živou atmosférou a ponúkli možnosť všetkým občanom Prešova i návštevníkom osviežiť sa duchovne i kultúrne.

Skúsenosti z uplynulých piatich ročníkov nás priviedli k malej zmene: začiatok prešovského sviatku posúvame z pondelka na nedeľu a koniec z nedele na sobotu, takže tohtoročné Dni mesta Prešov sa budú konať od nedele do soboty. Tento malý časový posun spôsobil nový prvok v dramaturgii Dní – ekumenická bohoslužba na začiatku osláv - v nedeľu popoludní. Zatiaľ v interiéri konkatedrály sv. Mikuláša, ale verím, že niekedy pri budúcich ročníkoch, možno aj na voľnom priestranstve.

Ak čítate tieto riadky, tak ste určite zaregistrovali a pozitívne prijali skutočnosť, že na oficiálnej stránke mesta Prešov sme vytvorili samostatný priestor, v ktorom sa vám pokúšame podať kompletnú a ucelenú informáciu o tomto zaujímavom kultúrnom a spoločenskom podujatí. Okrem podrobného programu tu nájdete aj informácie z histórie tohto ešte mladučkého podujatia, najzaujímavejšie momenty uplynulých ročníkov v podobe fotografických snímkou a samozrejme, nezabudli sme ani na kontakty na nás – organizátorov pre prípad, že máte záujem o ďalšie doplňujúce informácie.

Hospodárska kríza, ktorá výrazne poznačila ekonomickú situáciu vo svete, sa nevyhla ani nášmu mestu. Aj keď sa vďaka nej nepodarilo naplniť všetky naše predstavy a plány, chceme veriť, že to nezanechalo stopy na kvalite, rôznorodosti a príťažlivosti ponúkaných programov. Veríme, že nám i naďalej zachováte vašu priazeň.

Milí Prešovčania!
Prijmite pozvanie nás, organizátorov, prežiť tento sviatok mesta spoločne - bez náhlenia, v príjemnej a priateľskej atmosfére a s pocitom, že Prešov je našim mestom a domovom.
A my – organizátori i aktéri, urobíme všetko pre to, aby to tak naozaj bolo.


Zverejnil: Admin 19.5.2011 14:15
Aktualizoval: Admin 19.5.2011 14:15 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.