Mesto PREŠOV

Friday - 12. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (22. týždeň)

     Roj včiel, had, dravý vták, sova – nie, nerobíme si inventúru zvierat. To je len časť zástupcov zvieracej ríše, s ktorými prišli do styku moji kolegovia. Roj včiel odchytil privolaný včelár a zástupcu plazov a operencov si zasa odniesli pracovníci štátnej ochrany prírody a krajiny. Našťastie plaz nebol pytón, ani mamba – až potom by to bola „sranda“.

     Alkohol, alkohol – čo dodať, snáď len, že s nespratníkmi praktizujúcimi rituál jeho konzumácie na verejnom priestranstve stále bojujeme. Traja mladiství šuhaji si však mysleli, že nastalo prímerie a preto pod vplyvom alkoholu rozbíjali zastávku MHD. Hovorí sa „Jeden myslel a vymyslel fúrik a potom ho musel tlačiť“. Mladí šuhaji sú na tom podobne – mysleli až domysleli. Okrem alkoholu teraz musia „tlačiť“ aj podozrenie z poškodzovania majetku.
     S tým rozbíjaním nekončíme – dvaja tiež mladí šuhaji rozbili sklenenú výplň objektu na Ul. Hlavnej a po dobre vykonanej práci si odskočili do hotela DUKLA. Vďaka pozornosti operátora kamerového systému, ktorého bedlivé oko videlo to, čo vidieť malo, sa pocit nedotknuteľnosti mladíkov rozbil o mestských policajtov. Tí si totiž prišli pre nich do hotela.

     Deň Zeme už dávno bol (22.apríl) – to bolo slávy, každý ochotne priložil ruku k dielu. Veď matka príroda si určite zaslúži trochu pozornosti. Škoda, že len v tento deň. Za týždeň bolo mojimi kolegami zmonitorovaných 17 skládok domového odpadu. V súčasnej dobe intenzívne prebieha hľadanie ich pôvodcov. Ak sa nenájdu – no čo, ich odstránenie zaplatíme všetci zo spoločného. Ja osobne takému konaniu nerozumiem, ba ani nechcem porozumieť. Nech si každý o tom urobí obraz sám.

     Ale ľudská myseľ je nastavená aj na pozitívne správy. Na deň detí, ktorý organizovala ZŠ na Májovom námestí sme sa tešili. Preto, lebo sme prijali pozvanie na prezentáciu služobnej kynológie pre deti a mládež. Sám som ostal prekvapený o záujem detí. Bolo ich tam neúrekom, ani spočítať sa nedali. Policajný psí kolega MIKI to znášal celkom dobre. Počasie bolo nádherné a deti zvedavé ažaž. Veď posúďte sami podľa fotografií.


Zverejnil: Slavomír Pavelka 7.6.2011 13:59
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:57 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.