Mesto PREŠOV

Saturday - 13. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (23. týždeň)

     V tomto týždni sme zaznamenali nárast prípadov, ktorých spoločný menovateľ je vzbudzovanie verejného pohoršenia. Dňa 9.6.2011 hliadka mestskej polície bola privolaná na ulicu Hlavnú z dôvodu, že sa tam nachádza osoba, ktorá opľúva predavačov v predajných stánkoch v pešej zóne, ako aj okoloidúce osoby. Dňa 10.6.2011 príslušníci preverovali nahlásenú skutočnosť obnažovania sa na Ul. 17. novembra. Oznámenie sa zakladalo na pravde. Na mieste sa nachádzal muž, ktorý sa obnažoval a jeho agresivitu podporoval aj vypitý alkohol. V oboch prípadoch osoby skončili v nemocnici. Prípad, ktorý sa stal dňa 11.6.2011 pri Nákupnom stredisku CENTRUM na sídlisku III sa pre osobu, ktorá taktiež vzbudzovala verejné pohoršenie vulgárnym slovníkom na okoloidúcich skončil šťastnejšie. Bol len predvedený na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti a podania vysvetlenia.  

     Výtržnosť v prostriedku hromadnej dopravy sme zaznamenali dňa 8.6.2011, kde došlo k osočovaniu cestujúcich troma spolucestujúcimi a to dosť vulgárnym správaním a slovami. Jeden pán vidiac neprístojné chovanie ich upozornil, aby sa slušne správali. Títo, namiesto ospravedlnenia spustili príval vulgarizmov na jeho osobu. Koniec neprístojnému chovaniu spravila hliadka mestskej polície, ktorá však pre závažnosť konania celú vec postúpila na oddelenie mestskej polície - objasňovanie priestupkov.       

     Dňa 12.6.2011 prostredníctvom linky 159 bola nahlásená udalosť stratenia sa staršej pani, ktorej príbuzní mali obavy o jej zdravie a život. Okamžite na miesto pravdepodobného pohybu boli vyslané hliadky mestskej polície spolu so služobným psom. Našťastie tragédia sa nekonala – pani sa vrátila domov sama asi po 30 minútach od nahlásenia udalosti.

     V tomto týždni príslušníci mestskej polície, ktorí zabezpečujú odchyt túlavých mäsožravcov odchytili šiestich psov a týchto odovzdali vo veterinárnej nemocnici.  

 

 

 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 14.6.2011 08:24
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:57 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.