Mesto PREŠOV

Saturday - 13. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (33. týždeň)

     Futbal je krásna hra a má nespočetné množstvo fanúšikov. Avšak „držanie palcov“ svojmu favoritovi nemá nič spoločné s nezákonným spôsobom prejavu svojho názoru. Pri plnení úloh na zabezpečení verejného poriadku pri konaní športových a kultúrnych podujatí rešpektujeme slušné a hlavne zákonné spôsoby prejavu, avšak nebudeme rešpektovať žiadne porušovanie všeobecne záväzných právnych predpisov. Pri konaní futbalového zápasu medzi Prešovom a Ružomberkom dňa 20.8.2011 došlo k fyzickému útoku na nášho príslušníka. Osoba, ktorá sa tohto útoku dopustila bude teraz plne znášať následky svojho konania. Okrem tejto nepríjemnej udalosti bola ešte jedna osoba predvedená na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti a podania vysvetlenia k veci použitia zábavnej pyrotechniky počas zápasu.

     Futbal je hra a futbalový štadión je miesto, kde sa táto hra hraje. Pripomíname to najmä tým osobám, ktoré si to pletú s miestom na porušovanie všeobecne platných právnych predpisov. To už s hrou nemá nič spoločné a všetci, ktorí si to mýlia, budú za svoje neospravedlniteľné činy niesť plnú zodpovednosť.

     A na záver tohto konštatovania: na štadión v žiadnom prípade nepatria tzv. „fanúšikovia“ s ústami plnými vulgarizmov a oplzlých nadávok, ako aj s nešportovým správaním. Práve naopak – na štadión patria aj otcovia so svojimi malými futbalistami, ktorým chcú ukázať šport chlapov a možnože z nich by vyrástli aj budúci futbalisti. Bohužiaľ doteraz, kvôli fanúšikom, ktorí sa na nich iba hrajú, nie je možné navštíviť futbal aj s malými deťmi a preniesť tak na nich záujem o túto hru. Sme presvedčení, že už najbližšiu dobu budú môcť prísť na štadión aj deti so svojimi otcami a z neho odchádzali s presvedčením, že budú veľkí futbalisti.    

     Nevšímavosť je v našom myslení hlboko zakorenená. Tvrdíme to na základe prípadu, ktorý sa stal dňa 21.8.2011. V tento deň na mestskej polícii nahlásili deti jednej osoby, že majú obavy o svoju mamu, o ktorej nevedia, kde sa nachádza. Strach o blízku osobu umocňovala skutočnosť jej zlého zdravotného stavu. Okamžite po nahlásení boli oboznámené všetky hliadky mestskej polície s popisom a zanedlho sa podarilo túto osobu nájsť. Nachádzala sa pri OD LIDL na sídlisku Sekčov v stave, pri ktorom prechádzajúci ľudia museli vedieť, že nie je všetko v poriadku. Bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá túto osobu previezla do nemocnice na ošetrenie. Našťastie nič vážne sa nestalo a my sme boli radi, že sme pomohli.

     Keby však okoloidúci boli len trochu všímaví, mohlo sa to skončiť ešte lepšie a hlavne s dobrým pocitom pomoci. Pritom stačilo iba vytočiť telefónne číslo 159 a to aj anonymne.   

     Do pozornosti občanom opätovne dávame článok o preventívnych opatreniach, ktoré ich majú ochrániť pred zlodejmi a to nielen počas trávenia dovolenkových chvíľ, ktoré už pomaly končia. Zároveň aj skutočnosť, že možnosť napojenia na pult centralizovanej ochrany môžu záujemcovia využiť aj na našej mestskej polícii.

     Prajeme Vám čo najlepšie príjemné prežitie konca prázdnin.

 

                                                                              Vaša mestská polícia.

 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 24.8.2011 14:01
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:21 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.