Mesto PREŠOV

Friday - 12. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (38. týždeň)

     Vedenie mestskej polície informuje:

    V tomto týždni najviac zarezonovala udalosť vystrihnutá ako z akčného filmu. Účastníkmi však neboli hrdinovia z kriminálky CSI Miami, ale pomätený chlap potúžený alkoholom. Dňa 23.9.2011 vo večerných hodinách na Ul. Justičnej začal okolo seba strieľať. Našťastie len so slepými nábojmi, čo však nikto nevedel. Celý incident skončil „šťastne“ – pomäteného strelca duchaprítomne zneškodnil náš príslušník v spolupráci s hliadkami policajného zboru. Doba sa mení, bohužiaľ nie k lepšiemu a ako to tak vyzerá, prípad Devínskej Novej Vsi poslúžil ako vzor. Obávame sa však toho, že takéto incidenty sa v budúcnosti môžu opakovať. Za zneškodnenie páchateľa patrí nášmu kolegovi od nás vďaka. Taktiež naša vďaka patrí kolegom z policajného zboru, ktorí na mieste boli takpovediac okamžite. Zvládnutie celého incidentu spoločnými silami svedčí o kvalitnej a dobrej spolupráci medzi mestskou políciou a policajným zborom. Sme presvedčení, že každý z nás mestských policajtov by sa v obdobnej situácii zachoval rovnako.   

     Tento týždeň sa vôbec niesol v znamení násilia. Dňa 24.9.2011 vystrájanie bývalého manžela pod vplyvom alkoholu. Dňa 25.9.2011 napadnutá a zranená žena v lokalite Pod hrádkom – vec odovzdaná policajnému zboru. Ten istý deň nahlásená udalosť rozbitia hlavy. Postavenie hviezd na tento fenomén násilia určite nemalo vplyv. Je to len v nás samotných ľuďoch.

     Bežný výkon služby počas sledovaného obdobia spočíval v boji s konzumentmi alkoholických nápojov na verejnom priestranstve, s fajčiarmi na zastávkach MHD, so znečisťovateľmi verejného priestranstva, s rušiteľmi nočného pokoja a s inými nešvármi vo verejnom poriadku v našom meste. Ku kurióznemu prípadu došlo na Hlavnej 18. Pri preverovaní oznámenia na podozrenie vlámania do divadla DRAK sme tam našli spoločensky unaveného muža. Privolaná hliadka policajného zboru si ho prevzala. Ďalší takýto prípad sme zaznamenali dňa 21.9.2011 vo večerných hodinách, kedy naša hliadka zistila na Ul. Mukačevskej rozbitie sklenenej výplne na zastávke MHD. Osoba, ktorá túto výplň rozbila ležala na zemi s krvavým poranením, ktoré museli ošetriť kolegovia z rýchlej pomoci. Tak to vyzerá, že samotná zastávka vzala spravodlivosť do vlastných rúk.  

     V poslednej dobe zaznamenávame nárast znečisťovania verejného priestranstva bezprizornými  osobami v rôznych lokalitách mesta. Nechceme alibisticky konštatovať, že problém bezdomovectva sa nás netýka. Práve naopak, týka sa nás všetkých. Je pravdou, že vo väčšine prípadov takýto ľudia odmietajú pomoc, ale to neznamená, že ju nepotrebujú. Ale to je na inú tému.
          

                                                                                               Vaša mestská polícia


Zverejnil: Slavomír Pavelka 27.9.2011 14:56
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:17 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.