Mesto PREŠOV

Saturday - 13. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (39. týždeň)

    Vedenie mestskej polície informuje:

    Informácie začneme športovo. Športovo preto, lebo v tomto týždni sa uskutočnili fyzické previerky príslušníkov mestskej polície. Áno – fyzické previerky. Pri výkone svojho povolania musia byť policajti pripravení aj fyzicky. A to určite aj mestskí policajti. Fyzické previerky prebiehali na ihrisku základnej školy na Májovom námestí počas troch dní. Pozostávali zo šiestich preverovaných disciplín a to behu na 50m, behu na 1000m, hodu plnou loptou z miesta, skoku z miesta, ľah-sedu a kľukov. Do úvahy sa brali aj jednotlivé vekové kategórie. Fyzické previerky sa vykonali s plnou zodpovednosťou a vážnosťou. Konštatujeme, že zúčastnení príslušníci mestskej polície vyhoveli v týchto previerkach veľmi dobre a na základe výsledkov vedia, kde majú „pridať“. Z preverovania schopnosti a pripravenosti mestských policajtov nás čaká ešte výkon ostrých strelieb.     

     Na námestí mieru stojí pamätník Slovenskej republiky rád. Nebudeme Vás zaťažovať jeho históriou. Dôležitá je súčasnosť. A tu si dovolíme pripomenúť, že plocha okolo pamätníka nebola nikdy plánovaná  na freeride, alebo skateboarding. Z jednoduchých dôvodov. Je to predsa pamätník a vyznávaním adrenalínových športov dochádza k poškodzovaniu jeho okolia. A to už je na podozrenie z priestupku proti majetku. Dňa 28.9.2011 sa o tom presvedčila skupina adrenalínu chtivých mladých ľudí, ktorých naši príslušníci riešili. Pravdepodobne si tento adrenalín zvyšovali možnosťou ich prichytenia. Podarilo sa im to.

     V nedeľu 2.10.2011 na ul. Rusínskej pri čerpacej stanici neznáme osoby založili malý požiar, ktorí sa našim príslušníkom podarilo uhasiť bez zásahu a pomoci kolegov hasičov. Nanešťastie tieto osoby ušli pred príchodom našej hliadky. Na druhej strane je šťastie, že ich nenapadlo založiť požiar rovno v čerpacej stanici. To by sme určite „nerozchodili“.

     Pozrieme sa na odchyt túlavých zvierat. V tomto týždni bolo odchytených 12 psov. Uvedené číslo nie je len strohý štatistický údaj. Je to aj číslo, ktoré vystihuje počet osudov týchto psov. Aj keď je to „len“ zviera, určite si nezaslúži klesnúť z hrdej pozície darčeka pre radosť na nemú tvár s dodatkom „túlavý“. No aj to je život.

     Alkohol bol v bežnom výkone služby témou číslo jedna. Niežeby naši príslušníci počas služby degustovali archívne vína – to určite nie. Alkohol degustovali osoby na verejnom priestranstve a aj osoby mladistvé, u ktorých by predsa malo prísť k zoznámeniu sa s „opicou“ až po osemnástke. Komu niet rady tomu niet pomoci. Spolu s alkoholickým opojením prišli aj následky – u niekoho bloková pokuta, u niekoho zasa oznámenie príslušným orgánom, rodičom a škole. A adrenalínu až hlava rozbolí.           

     Okrem znečisťovania verejného priestranstva bezprizornými osobami sa príslušníci mestskej polície neustále stretávajú so znečisťovaním okolia stanovísk odpadových nádob. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, vieme že vyberanie z kontajnerov je problém, ktorý tu bol a bude. Taktiež vieme, že kontajneri vyberajú neprispôsobivé osoby z okolitých obcí. Nepomôže zamykanie kontajnerov, riešenie blokovou pokutou, ani nejaká iná sankcia. Je to jeden z fenoménov našej doby - bohužiaľ. Riešenie tohto problému je v nedohľadne a nám neostáva nič iné, len tieto osoby vykazovať z miesta s upozornením, že porušujú právnu normu. Chápavo prikývnu, sami nevediac o čom sa rozpráva a po odchode našej hliadky idú k ďalšiemu kontajneru, kde sa znova vykážu a stále dookola. Je to však celospoločenský problém, nanešťastie bez riešenia.    

 


                                                                                              Vaša mestská polícia.


Zverejnil: Slavomír Pavelka 3.10.2011 13:23
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:17 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.