Mesto PREŠOV

Saturday - 13. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (40. týždeň)

    Vedenie mestskej polície informuje:

    Dôveruj, ale preveruj! Staré známe porekadlo. Toho porekadla sme sa držali pri vykonávaní preventívno – represívnej akcie zameranej na dodržiavanie Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov č. 171/2008 o chove a držaní psov na území mesta, ktorá prebehla dňa 7.10.2011. V čase medzi šiestou a ôsmou hodinou ráno naši príslušníci skontrolovali 39 držiteľov, resp. majiteľov psov venčiacich ich vonku. Na naše prekvapenie a môžeme povedať - príjemné prekvapenie, sme zistili len štyri porušenia uvedeného nariadenia mesta, ktoré boli riešené len napomenutím. Počas tejto akcie boli všetci kontrolovaní upozornení na povinnosť odpratania „pevného výsledku“ venčenia. Zároveň boli oboznámení  s možnosťou  bezplatného si vyzdvihnutia vrecúšok na exkrementy, ktoré je možné si vyzdvihnúť v kancelárii prvého kontaktu na MsÚ, Ul. Jarková č. 26. 

     Ďalšia takáto akcia podľa porekadla „dôveruj, ale preveruj“ sa konala tiež dňa 7.10.2011 vo večerných hodinách. Táto bola zameraná ľudovo povedané na „alkohol“. Presnejšie, kto ho pije, kde sa pije a prečo – to posledné sme už neskúmali. Keďže prekvapeniam nebol koniec, prekvapila nás skutočnosť, že na verejnom priestranstve neboli zistené žiadne porušenia, teda na verejnom priestranstve nikto nepil alkohol. Ale to bude asi tým chladným počasím. Tu však prekvapenia končia. Pri poháriku „čertovej vody“ sme pristihli osem mladistvých a jednu maloletú osobu. Samozrejme, že boli pod vplyvom alkoholu. Maloletú osobu si prevzal zákonný zástupca. Ku všetkým zisteným prípadom boli spísané úradne záznamy k ďalšiemu riešeniu. To ako keby hrach na stenu hádzal. Rodičia – viete, kde sú Vaše deti?

     Tento týždeň naši príslušníci tiež zachraňovali. Dňa 3.10.2011 dezorientovanú staršiu pani na Ul. Prostejovská a dňa 4.10.2011 na Pavlovičovom námestí tiež staršiu pani. V prvom prípade sme našli a zavolali jej príbuzných, ktorí si pre ňu prišli a v druhom prípade sme volali kolegov z rýchlej zdravotnej pomoci. Kolegov z rýchlej zdravotnej pomoci sme volali aj dňa 6.10.2011, kedy naša hliadka na základe oznámenia išla preveriť skutočnosť, že na Ul. Dubovej leží osoba. Na mieste našla osobu - muža, ktorý ležal na chodníku bez známok životných funkcií. Od okamihu, kedy ho hliadka našla až do príchodu rýchlej zdravotnej pomoci bol neznámy muž oživovaný našimi príslušníkmi. Aj to sú momenty, kedy prídete nato, že Vaša práca má zmysel a je prospešná. Ďakujeme našim kolegom, ktorých duchaprítomný zásah možno zachránil život mužovi, ktorého ani nepoznajú, ale ktorí má určite rodinu, deti .... Nedá nám nepripomenúť takú ľudskú vlastnosť – nevšímavosť. Možno, ak by sa okoloidúci ľudia nepozerali niekam „inam“, tak by sa pomoc tomu mužovi dostala skôr. No nikdy nevieme, čo sa môže prihodiť nám. A zbytočné je pripomínať, že rozhodujú minúty. 

     S novým životom sa naši kolegovia stretli tiež dňa 3.10.2011. Na základe telefonického oznámenia, kde sa oznamovateľ sťažoval na rušenie nočného pokoja susedom, bola na miesto vyslaná naša hliadka. Tá po príchode na udané miesto zistila, že naozaj dochádza k rušeniu nočného pokoja a dozvedeli sa od osoby podozrivej zo spáchania priestupku, že narodil sa mu syn – teda jeho manželke a s oslavami nemieni prestať. Takže pripájame sa ku gratulantom a osobne mu bude potrasené rukou, keď sa k nám dostaví na podanie vysvetlenia a riešeniu jeho osoby v zmysle príslušných právnych noriem za spáchaný priestupok.
     Inak s rušením nočného pokoja počas sledovaného týždňa, sa akoby vrece roztrhlo. Rušenie v bytoch, pred reštauračnými a inými prevádzkami. Všetky podané oznámenia sa zodpovedne preverili a tie, ktoré boli opodstatnené sa riešili, resp. sa budú riešiť na oddelení objasňovania priestupkov.

     V ďalšom pracovnom týždni vám prajeme veľa pracovných a osobných úspechov, málo rozčuľovania (v ranných a poobedňajších dopravných zápchach) a krajšie počasie. 

 

                                                                                                           Vaša mestská polícia.


Zverejnil: Slavomír Pavelka 10.10.2011 13:49
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:17 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.