Z činnosti mestskej polície (43. a 44. týždeň)

   Vedenie mestskej polície informuje:

     A sme tu opäť. Síce po dvoch týždňoch, ale predsa. V sledovanom období sme sa venovali hlavne preventívnym aktivitám.
     Najprv najmenším na Spojenej škole Pavla SABADOŠA v Prešove, kde sme prezentovali ukážky z činnosti služobnej kynológie. Deťom vykúzlil úsmev na tváričkách maličký psík ŠARIK, ktorého doniesol na ukážku náš kolega. Samozrejme, že pri predvádzaní sa nedal zahanbiť ani služobný pes MIKI. V ďalších dňoch sme pokračovali na základnej škole Matice Slovenskej v ôsmych a deviatych ročníkoch. Tam sme síce psov a služobnú kynológiu neprezentovali, zato negatívne konania spojené s vekom „násť“ áno. Fajčenie, konzumácia alkoholu a ďalšie dnes letia medzi mladými, čo nám prirodzene vadí. No pravdu povediac – vadiť by to malo hlavne rodičom. Môžeme konštatovať, že mladým to len treba správne vysvetliť. To čo so si z toho vezmú do svojich rozpálených hláv záleží len a len na nich.
     Charakter preventívnych aktivít napĺňala aj naša iniciatíva v spracovaní projektu na získanie finančných prostriedkov z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Projekt bol spracovaný na predmet realizácie umiestnenia radarových informačných tabúľ na území nášho mesta. No ostáva len už čakať, či sa v hlavnom meste stotožnia s našim nápadom a podporia ho. Dúfame, že áno. Veď bezpečnosť občanov v našom meste je na prvom mieste a to aj tá v cestnej premávke.
     Sviatok všetkých svätých a pamiatka zosnulých – tieto dni znamenali pre našich službukonajúcich policajtov zvýšenú kontrolnú činnosť v okolí cintorínov. Aj napriek charakteru týchto dni sme si boli vedomí toho, že čert nikdy nespí a môže sa stať všeličo. Našťastie všetko prebehlo hladko, bez mimoriadnych udalostí a každý si mohol pokojne a hlavne bezpečne zaspomínať na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami.

    Bolo by super, keby sme vždy informovali len o preventívnych aktivitách a hlavne o ich pozitívnych výsledkoch. No človek mieni a život mení. Takto je tomu aj v tomto prípade. Ostatné činnosti našich príslušníkov počas obdobia týchto dvoch týždňov sú už notorický známe – najviac rezonovali podozrenia z rušenia nočného pokoja a konzumácia alkoholických nápojov na verejnom priestranstve. Veď keď nespím ja, lebo žúrujem, tak prečo by mal sused – no nie? Kde je tá modrá kravička z istej televíznej reklamy, ktorá sprvoti nebola ničím výnimočná, až neskôr našla v sebe schopnosť ľudí posúvať. Aby sme nezabudli, aj vykonávanie osobných potrieb (močenie) na verejnom priestranstve sa stáva módou. Tu nás napadá – nepodceňujme zdravotnú prevenciu. Taká návšteva u odborného lekára môže, aj keď sa to nezdá, ušetriť nemalé finančné prostriedky za uloženú blokovú pokutu.

     V nasledujúcom týždni prajeme všetkým ničím nerušené pracovné aj osobné aktivity.          

 

       


                                                                                                    Vaša mestská polícia.

Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:16
presov.vadium.sk