Mesto PREŠOV

Saturday - 13. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z činnosti mestskej polície (47. a 48. týždeň)

     Vedenie mestskej polície informuje: 

    V 47. týždni nás navštívili žiaci prvých a druhých ročníkov zo základnej školy na Ul. Kúpeľnej. Celkom ich bolo 180. Okrem toho, že sme im predstavili mestskú políciu, sme im tiež za to, že boli veľmi dobrí a blíži sa čas vianočný premietli rozprávky. Tie snáď mali väčší úspech, ako mestská polícia. Veľmi nás potešilo, že deťúrence od nás odchádzali so smiechom.

     Keď nám dňa 22.11.2011 občan zavolal na linku 159 a podal oznámenie, že v istom reštauračnom podniku vykonala osobnú potrebu osoba priamo v strede miestnosti pred ostatnými návštevníkmi, nevedeli sme, či sa máme smiať a či plakať. Tomu sa už hovorí, že „fest“ demokracia. No jedno je isté, smiať, či plakať bude teraz tá osoba za uloženú sankciu, ktorá ju čaká.
     Dňa 23.11.2011 v popoludňajších hodinách nám bolo na linku 159 oznámené, že na Ul. Levočskej na zábradlí je „prevesený chlap“. Ten „prevesený“ mal na tvári krvavé poranenie, kvôli ktorému museli byť privolaní kolegovia z rýchlej zdravotnej pomoci. To, či ho tam niekto, alebo sa sám „prevesil“ je v štádiu objasňovania.         

     Tieto dva týždne sa niesli tiež v znamení konzumácie alkoholických nápojov na verejnom priestranstve a to dokonca znova osobami mladistvými. Celkom sme zaznamenali 7 prípadov. Zarážajúce je však to, že z toho boli tri dievčatá. A samozrejme, že na verejnom priestranstve sa pilo veselo aj osobami dospelými. No a našimi príslušníkmi boli tieto osoby tiež veselo riešené.

     V týchto dvoch týždňoch sme pomohli nájsť mobilný telefón, tiež mužovi, ktorý odpadol a bolo zistené že je cukrovkár a mnoho ďalších prípadov, kedy môžeme povedať, že pomáhame. V centre mesta sa začali vianočné trhy. Upozorňujeme občanov na „vreckárov“. Neverili by ste, ako v zlomku sekundy zmenia niektoré veci svojho majiteľa. A potom príjemný podvečer so známymi pri poháriku medoviny sa zmení na starosti s vybavovaním dokladov, hľadaním mobilného telefónu alebo peňaženky. Vždy tvrdíme, že dodržiavaním základných pravidiel prevencie sa vyhneme množstvu zbytočných problémov. Neodkladajte tašky, kabelky tak, aby ste ich nevideli. Osobné veci a doklady nenoste vo vonkajších vreckách, taškách a pod. Buďte obozretní, ak sa vo Vašej blízkosti pohybujú podozrivé osoby. Nedajte príčinu byť okradnutý. Neukazujte peňaženku tak, aby v nej bolo vidno väčšiu finančnú hotovosť. Potom už fakt ostane len radosť zo stretnutia s priateľmi pri spomínanom poháriku medoviny.

     V závere Vám prajeme príjemné prežitie ostávajúcich týždňov do vianočných sviatkov a štedrého Mikuláša.

                                                                                                  Vaša mestská polícia.


Zverejnil: Slavomír Pavelka 6.12.2011 09:41
Aktualizoval: Admin 19.1.2012 14:15 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.