Mesto PREŠOV

Tuesday - 20. April 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Vedenie mestskej polície informuje IV

     Vedenie mestskej polície informuje:

     Uplynulý týždeň sa niesol v znamení Sviatku všetkých svätých a pamiatky zosnulých. Pripomínali sme si svojich blízkych, ktorí už žiaľ nie sú medzi nami. My sme si, okrem toho pripomenuli aj pamiatku nášho bývalého kolegu p. Michala ŠENITKU, ktorý nás náhle opustil 11.1.2013. Česť jeho pamiatke.

     Počas týchto sviatočných dní sa tak, ako aj po iné roky kládol hlavný dôraz na bezpečnosť občanov a návštevníkov v okolí cintorínov, parkovaciu, dopravnú disciplínu a zabezpečenie plynulosti cestnej premávky. Môžeme konštatovať, že v spolupráci s policajným zborom sa nám tieto úlohy podarilo splniť a nezaznamenali sme žiadne mimoriadne udalosti.

     Činnosť mestskej polície v predsviatočným období sa uberala svojim zabehaným smerom plnenia úloh k spokojnosti obyvateľov nášho mesta a jeho návštevníkov. Najmarkantnejším porušením všeobecne platných zákonných noriem boli skutočnosti znečisťovania verejného priestranstva, konzumácie alkoholických nápojov na verejnom priestranstve a rozmáhajúci sa fenomén vyberania odpadu z malokapacitných kontajnerov na sídliskách. Samozrejme, že všetci páchatelia týchto negatívnych konaní nesú za svoje konanie plnú zodpovednosť.

     Vďaka monitorovaciemu a kamerovému systému sa nám podarilo zaznamenať kurióznu dopravnú nehodu a odhaliť páchateľa poškodzovania majetku mesta. Jednoducho povedané „zostrelenie uličného osvetlenia“ na Ul. Slovenská kamiónom, ktorého vodič pravdepodobne neodhadol rozmery svojho nákladného auta s návesom. Vodič sa snažil z Ul. Metodovej prejsť na Ul. Slovenskú a neznalosť rozmerov svojho tátoša s návesom znamenala pre stĺp verejného osvetlenia koniec svojho poslania. 

     Apropo – ďalšia etapa rozširovania monitorovacieho a kamerového systému v našom meste v týchto dňoch finišuje a v blízkej dobe sa rozšíri o štyri kamery. „Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.


     Na záver Vám dávame možnosť vyjadriť spokojnosť, prípadne nespokojnosť s príslušníkmi Mestskej polície v Prešove a ich prístupom? Je tu príležitosť pochváliť (či byť kritický) prostredníctvom online dotazníka.


http://www.survio.com/survey/d/I6S5F2W3K4O6G8B6O

 

      Za čas strávený pri jeho vyplňovaní Vám vopred ďakujeme!


                  
                                                                                                 Vaša mestská polícia 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 6.11.2013 08:38
Aktualizoval: Slavomír Pavelka 6.11.2013 08:48 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.