Mesto PREŠOV

Friday - 23. October 2020
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Vedenie mestskej polície informuje I

     POZOR zlý pes!

     Určite poznáte tabuľky pripnuté na bránach rodinných domov, ktoré upozorňujú prípadných votrelcov a poštárov, že za bráničkou je pes, ktorý nie je príliš naklonený cudzím osobám, tobôž nie k tým, ktoré sa dostanú za tú bráničku. Naši policajti o tom tiež vedia svoje. Nedávno sa však stretli so psami, ktorí si takéto upozornenie nevzali so sebou, keď sa vyšli von poprechádzať. Minulý týždeň na základe telefonického oznámenia bola vyslaná službukonajúca hliadka na ulice Budovateľskú a Jilemnického, kde  sa údajne voľne pohybuje viacero psov. Boli tam!  A pri nich aj kolegovia z policajného zboru, ktorí si neboli veľmi istí svojim zdravím. Psy boli agresívne, čo dosvedčujú dohryzené pneumatiky na služobných motorových vozidlách. Kolegovia majúci na starosti odchyt sa bezpečne postarali o týchto psov, ktorí boli následne prevezení do veterinárneho zariadenia. Vďaka čipu sa podarilo identifikovať majiteľa psov, ktorý bol následne riešený v zmysle všeobecných platných predpisov.    

     Teta, ujo, dajte euro!

     Maloleté osoby z okolitých obcí nám tiež vytvárajú vrásky na čele. Na otázku prečo nie sú v škole snáď poznáme všetci odpoveď. Nehovoriac o tom, že pre takéto deti pojem „detstvo“ hraničí s utópiou. Minulý týždeň sme „pomáhali“ chlapcovi vo veku 11 rokov, ktorý namiesto šantenia v škole obťažoval nakupujúcich pred nákupným centrom na Sídlisku III. V spolupráci s príslušnými orgánmi a obcou, z ktorej chlapec pochádzal sa nám nakoniec podarilo zjednať nápravu v zmysle príslušných právnych noriem. Či však tento chlapec, resp. iné deti znova nebudú obťažovať ľudí, zaručiť nevieme. Chyba bude niekde inde.   

     Blíži sa Valentín, ku ktorému Vám prajeme veľa úspechov osobných, ako aj iných a hlavne, aby sviatok zaľúbených ostal sviatkom zaľúbených a nie trochu viac alkoholom potužených. Týmto viac menej upozorňujeme mladistvé osoby (presne ako pred rokom a stále), že preventívne akcie zamerané na „alkohol“ sú a budú realizované.   

     Opätovne do pozornosti Vám dávame možnosť bezplatného oznamovania negatívnych udalostí na LTV 159, ktorá je tu 24 hodín pre Vás.

 

Vaša mestská polícia

 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 10.2.2016 14:18
Aktualizoval: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 10.2.2016 14:28 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.