Mesto PREŠOV

Monday - 08. March 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Príjemný štart do nového roka v Dennom centre Jiráskova

Príjemný štart do nového roka

Mesiac január vždy patril k mesiacom, kedy boli teploty hlboko pod bodom mrazu. Napriek toho tento začiatok roka bol v tomto smere výnimočný. Bolo viac sychravých a pochmúrnych dní ako pekných slnečných. Preto aj členovia denného centra z Jiráskovej  ulice tieto dni využili na spoločné posedenia.  Prvé stretnutie členov bol 4. január 2016, kedy pri pohári šampanského popriala vedúca DC všetko len to najlepšie v novom roku, hlavne dobre zdravie, pohodu a spokojnosť  v rodine.    

7. január 2016 bol druhým  zaujímavým dňom, keď pri trojkráľovej kapustnici, ktorú pripravili členky samosprávy sa znovu stretli.  Nechýbala dobrá nálada a všetci spolu strávili pekné popoludnie.

Ďalším príjemných popoludním 13. januára 2016 bolo stretnutie členov športových aktivít s členkami speváckeho krúžku. Pri pohári dobrého vína zhodnotila vedúca  ich celoročnú činnosť a zároveň  poďakovala  za ich aktivitu  v roku  2015.

Jeden z pekných januárových dní bol 19. január 2016 , kedy členka DC p. Anna Gulová oslávila životné jubileum 80 rokov.  Nechýbali spomienky na mladosť, školu a pracovnú činnosť. Bolo to skutočne úžasné posedenie.

27. januára  2016  sa  členovia  rozhodli urobiť niečo aj pre svoje zdravie a vybrali sa stráviť popoludnie  pri  bowlingu. Všetci odchádzali spokojní a naladení urobiť pre zdravie ešte niečo viac. Vymenili sedenie v DC  28. januára 2016  za návštevu soľnej  jaskyne. A tak potešili nielen telo, ale aj dušu.

Ani začiatok februára neprial nám vyjsť  do prírody a užiť si dobrého jarného slnka. Neboli sme z toho smutní.  Keďže je čas fašiangov dobré naladení pripravili sme si 3. februára 2016 takého fašiangové posedenie. Fašiangy boli už v 13. storočí známe bujarými oslavami a hlavne dobrým jedlom. Okrem klobás a zabíjačkových špecialít boli aj fánky a šišky. Nebolo to ináč ani v DC. Chutné šišky  napiekli  členky Anka Durbáková a Danka Sabolová.  Nechýbali ani  fašiangové masky, ktoré  vyrobila vedúca DC. Pri pesničkách a vtipoch s dobré ochuteným čajom sme si užili ďalší  pohodový deň. 
Autorka: Anna Lukáčová, vedúca DC


Zverejnil: Jana Zakarovska 12.2.2016 08:29
Aktualizoval: Jana Zakarovska 12.2.2016 08:29 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.