Mesto PREŠOV

Saturday - 27. February 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Čas pre zábavu a hodnotenie seniorov Jiráskova


        Jarná nálada je nádherná už len preto, že človek doslova ožije. Keď zasvieti slnko ľahšie sa prekonávajú aj bolesti a zrazu cítime chuť do života. Aj keď tohtoročné zimné počasie niekedy pripomína skôr prichádzajúcu jeseň ako jar nič nezabránilo  členom denného centra  z Jiráskovej, aby sa vybrali do Tatier pozrieť sa na krásny ľadový dom na Hrebienku. A tak sa to udialo 15.2.2016. Aj keď pršalo neľutovali, ale tešili sa z tej nádhery. Cestou späť niektorí si zašli na Rajnerovú  útulňu  a niektorí si pozreli kostoly v Starom Smokovci. Ako málo im stačilo, aby prežili jeden z ďalších pekných dní.

        Ďalším pekným popoludním bol  24. február, keď denné centrum navštívilo 15 žiakov s p. učiteľkou zo ZŠ Vážecká  sídlisko Šváby v rámci projektu starší mladým a naopak. Ich úlohou bolo vyplniť  tak trochu vzdelávací test, ktorý pre nich pripravila vedúca denného centra. Test mal názov „Čas pre prírodovedu“. Test vyhodnotili členky a zároveň bývalé učiteľky, ktoré boli s výsledkami žiakov spokojné. Po vyhodnotení boli žiaci odmenení sladkosťami a spoločne so seniormi si zaspievali a skonštatovali, že takéto akcie sú vždy prínosom pre ďalšiu vzájomnú spoluprácu.
        Pekným dňom bol pre seniorov denného centra aj 29. február, keď si mohli posedieť s členkou a zároveň jubilantkou Gitkou Oľhovou, ktorá sa dožila pekného životného jubilea. Bolo to popoludnie plné spomienok, zážitkov a vtipov.

         3.marec 2016 bol pre seniorov denného centra z Jiráskovej dňom hodnotenia činnosti za rok 2015. Stretli sa v jedálni VUKOV, kde si podrobne vypočuli čo všetko sa zrealizovalo a hlavne aké akcie v roku 2015 a zároveň prijali nové úlohy na rok 2016. Posedenia sa zúčastnili aj zástupcovia Mestského úradu, odboru sociálnych služieb PhDr. Mária Humeníková, vedúca odboru a PhDr. Janka Zakarovská, vedúca oddelenia, ktorým  v závere vedúca denného centra poďakovala za dobrú spoluprácu, vzájomné pochopenie, finančné prostriedky pre seniorov a starostlivosť o denné centrum. Nechýbalo tiež poďakovanie všetkým členom denného centra za aktívnu činnosť  a elán počas roka a popriala im dobrú pohodu, pocit spokojnosti a tešiť sa na ďalšie stretnutie.

        Hovorí sa, že šport uľahčuje každodenný život a tak dobré naladení, plný optimizmu vybrali sa 4.3.2016 seniori stráviť popoludnie pri športe. Tým ich obľúbeným športom je čo iné ako bowling. Stalo to naozaj za to!
 Zverejnil: Jana Zakarovska 7.3.2016 15:18
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.