Mesto PREŠOV

Friday - 23. October 2020
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Mestskí policajti získali tisíce

  Mestskáčik pomáha - v rámci tohto projektu prešovskí mestskí policajti získali 7 000 eur, ktoré využijú na kúpu mobilného detského ihriska, reflexných prvkov a ďalších vecí využívaných na preventívne aktivity.

Meskáčik pomáha...

     Dennodenne sme svedkami situácii, kedy vidíme, že v doprave nie sú „dospeláci“ veľkým vzorom pre deti, napr. pri prechádzaní cez cestu, keď svieti červená. Pritom väčšina sa tvári, ako zodpovedne učí svoje deti základným dopravným návykom. Česť výnimkám a učiteľom, ktorí sa snažia deťom vštepiť tieto návyky už v predškolskom veku a na I. stupni základných škôl. Veľakrát sme v našich príspevkoch upozorňovali na dodržiavanie povinnosti chodcov, aby tak aj naši najmenší videli, že „dospeláci“ nielen radi poučujú, ale sa tak aj správajú.

     Niekoľkokrát sme sa pokúšali prostredníctvom rôznych projektov získať finančné prostriedky na zakúpenie mobilného dopravného ihriska a reflexných prvkov pre deti. Hlavne z dôvodu dopravnej prevencie v škôlkach a školách, ktoré nedisponujú statickým dopravným ihriskom. V mesiaci február 2016 sme boli úspešný a prostredníctvom vypracovaného projektu „Meskáčik pomáha“ sme získali 7.000,. € v rámci Výzvy MV SR zo dňa 27.7.2015. Tieto finančné prostriedky budú slúžiť na zakúpenie mobilného dopravného ihriska, reflexných prvkov a iného v rámci preventívnych aktivít, ktoré vykonávame. Po úspešnom realizovaní potrebných náležitosti, tak môžeme pomôcť najmä predškolským zariadeniam a ich pedagógom pri praktickej prezentácii základných dopravných návykov pre deti.      

     Sme radi, že naša snaha tak vyústila v reálnu pomoc našim najmenším.   

Vaša mestská polícia

 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 10.3.2016 08:25
Aktualizoval: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 10.3.2016 15:15 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.