Mesto PREŠOV

Friday - 23. October 2020
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Poľovná zver v meste, ako na to.

V poslednom období máme veľa oznámení dotýkajúcich sa pohybu poľovnej zveri na území mesta – hlavne v okrajových častiach v blízkosti lesa, resp. polí.

     V poslednom období máme veľa oznámení dotýkajúcich sa pohybu poľovnej zveri na území mesta – hlavne v okrajových častiach v blízkosti lesa, resp. polí. Posledný nahlásený prípad sa stal dňa 10.3.2016 na Ul. Ku Kráľovej hore v záhradkárskej oblasti, kde bol v pletive zakliesnený jazvec. Nebudeme tu rozoberať dôvody prečo to tak je. Chceme Vás skôr usmerniť, ak sa už stretnete s podobným javom, ako na to.

     Určite sa k takejto zveri netreba približovať, ani ju hladkať, popr. kŕmiť. Najmä, ak je zjavné, že stratila prirodzenú plachosť. V takýchto prípadoch je potrebné zavolať našu linku tiesňového volania 159 s uvedením presného miesta, kde sa zver nachádza (okrem presnej adresy, aj to, či je v záhrade, pri dome a pod.) Vzhľadom k tomu, že sa jedná o poľovnú zver, naši príslušníci zabezpečia miesto, kde sa táto zver nachádza a oboznámia príslušnú poľovnú organizáciu, ktorá je povinná takú zver odchytiť, príp. prijať opatrenia na jej opätovné umiestnenie vo voľnej prírode.

     Zdôrazňujeme: nechytajte a ani inak sa nesnažte takúto zver odchytiť, resp. prísť s ňou do osobného kontaktu. Kontaktujte linku tiesňového volania 159.   

 

Vaša mestská polícia

 


Zverejnil: Slavomír Pavelka 15.3.2016 13:16
Aktualizoval: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 15.3.2016 13:37 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.