Mesto PREŠOV

Saturday - 27. February 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Fašiangy – symbol veselosti, zábavy, hodovania a pitia

Traduje sa, že posledný štvrtok pred koncom fašiangov sa nazýval „ tučný štvrtok“. Tento deň bol príznačný tým, že sa ženy správali neobvykle -  boli agresívne voči mužom, popíjali v krčmách, tancovali a spievali na uliciach.  Skrátka, svet bol počas fašiangov „hore nohami“.
   
    A keďže si naši seniori z Denného centra Sabinovská staré zvyky ctia, spoločnými silami zorganizovali Fašiangovú veselicu, ktorá však bola od tých minuloročných niečím iná – výnimočná.  Okrem speváckej skupiny Rozkvet, ktorá pôsobí pri DC Sabinovská, sa o temperamentný a zábavný program postarali deti, ktoré navštevujú tanečný krúžok v Komunitnom centre – Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu na ul. K Starej tehelni 1 v Prešove a do tanca nehrala len skupina  Prebudená mladosť, ale aj hosť večera, Ľudová hudba Dribna. O zábavu sa postarala aj samospráva DC, ktorá do tomboly zakomponovala zopár originálnych a vtipných darčekov.

    Bohužiaľ, každá veselica má svoj koniec a aj tá naša sa po zjedení tradičných fašiangových šišiek pomaly chýlila k záveru…

    … ale to nevadí, veď o rok sú tu Fašiangy opäť a členovia Denného centra Sabinovská si takúto veselicu radi zopakujú…

Autarka: Mgr. Eva Kakaščíková,vedúca DC SabinovskáZverejnil: Jana Zakarovska 22.3.2016 09:40
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.