Mesto PREŠOV

Monday - 08. March 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Lastovičky v Dennom centre Sabinovská

Denné centrum Sabinovská prechádza od januára 2016 viacerými zmenami a jednou z nich je otvorenie brán centra aj deťom a to nielen v rámci projektu „Starší mladším a naopak“, ktorého iniciátorom je odbor sociálnych služieb, oddelenie starostlivosti o zdravotne postihnutých a seniorov, ale privítanie detí aj ako členov krúžkov.

Prvou lastovičkou je šachový krúžok, ktorý vedie pán Čisarik. Krúžok ma momentálne 5 členov, stretávajú sa každý utorok o 13:30hod. a okrem pravidelných tréningov sa zúčastňujú aj turnajov v Prešove a okolí.

Ďalšou zmenou je spolupráca DC Sabinovská s deťmi z málo podnetného prostredia, ktoré navštevujú Komunitné centrum – Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu na ulici K Starej tehelni 1 v Prešove.

Hlavnou myšlienkou je ukázať deťom žijúcim v lokalite, že slušné správanie sa a dosahovanie dobrých výsledkov v škole im otvára brány nielen do iných centier ale, že ich v živote posunie tým správnym smerom a pomôže im integrovať sa do spoločnosti.

Základom u týchto detí je motivácia a preto sa aj aktivít môžu zúčastňovať deti len „za odmenu“. Vo februári trávili v dennom centre jarné prázdniny a okrem toho pripravili výstavu fašiangových masiek. 16.2.2016 sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie vystavovaných masiek, ktorého sa zúčastnili deti, seniori a zástupcovia mesta – PhDr. Jana Zakarovská, vedúca oddelenia starostlivosti o zdravotne postihnutých a seniorov a Hedviga Dudlová, odborná referentka.

Do budúcna plánujeme zapájať deti do viacerých akcií a aktivít, ktoré budú organizované DC Sabinovská a tým spestriť naším seniorom dôchodkový vek a detičkám odovzdávať múdre rady našich starých  otcov a mám...

... veď vždy sa máme jeden od druhého čo naučiť...


Autorka:
Mgr. Eva Kakaščíková

vedúca DC SabinovskáZverejnil: Jana Zakarovska 7.4.2016 16:12
Aktualizoval: Jana Zakarovska 7.4.2016 16:14 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.