Mesto PREŠOV

Saturday - 27. February 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Z každého rožka troška z DC Jiráskova

Mesiac marec je obdobím, kde ranné slnko hrá už veľmi podstatnú úlohu. Odvíja sa od neho aj naša nálada. Človek doslova ožije akoby pocítil príval síl a chuť do práce a hlavne do života. A takto bolo aj v Dennom centre Jiráskova, keď sa 9.3.2016 stretli členky kreatívnej tvorby a pustili sa do prípravy rôznych veľkonočných ozdôb. Vyčarili toľko nádherných ozdôb, že bolo dosť na otvorenie výstavky aj na výzdobu DC.

Bolo to veľké a zároveň milé prekvapenie pre ostatných členov, ktorí sa stretli 10.3.2016 na posedení pri príležitosti osláv medzinárodného dňa žien. Bol to pre nich úžasný pohľad na toľkú krásu. A tak aj posedenie málo inú príchuť a hlavne dobrú náladu.

Už tradične mesiac marec sa spája nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov nielen pre mladých, ale aj pre starších. Často je pre nich aj relaxom. Nie je to inač ani u našich seniorov v DC dennom centre Jiráskova, ktorí aj tohto roku 21.3.2016 pripravili literárne pásmo o živote a diele Ľudovíta Štúra. Svojimi spomienkami sa takto vrátili do študentských rokov. V závere skonštatovali, že ako málo stačí nájsť si čas, aby sme prežili pekné pohodové popoludnie.

Hovorí sa, že život je zmena a zmenu niekedy potrebujeme všetci nielen mladí, ale aj seniori. A tak prvý aprílový týždeň využili na rekreačný pobyt v Trenčianskych Tepliciach. V krásnom a tichom prostredí mesta strávili sedem slnečných dní. Okrem bežných prechádzok využívali bazén, rôzne procedúry, spoločné posedenia pri káve a športových aktivitách. V priebehu týždňa si vyhradili jeden deň aj na prehliadku trenčianskeho hradu. Nezabudli si pozrieť aj známe kúpalisko zelená žaba, Jánošíkovu jaskyňu a pekné jazero plné rýb a kačiek. Týždeň nám ubehol ako voda a ostáva nám iba veriť, že optimizmus a kreativita nám vydržia čo najdlhšie.

Autorka: Lukáčová Anna, ved. DC Jiráskova


Zverejnil: Jana Zakarovska 18.4.2016 12:28
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.