Mesto PREŠOV

Saturday - 27. February 2021
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Relax v Dennom centre Jiráskova

  Každé ročné obdobie má svoje čaro.  Akurát, že to jarné je náročnejšie pre práce v záhradkách, kedy záhradkári nevedia čo skôr. A zvlášť keď je pekné počasie. Lenže aktívni seniori z denného centra Jiráskova  si okrem ostatných prác našli čas aj pre seba. Jeden z posledných aprílových dní využili posedieť si s jubilantkami členkami DC p. Hrižovou, ktorá oslavovala 65 rokov a p. Kollarčíkovou, ktorá sa dožila krásneho životného jubilea 80 rokov.

  Ďalší deň 29.4.2016 prijali pozvanie na návštevu do knižnice P. O. Hviezdoslava pozrieť  výstavu nádherných obrazov maľovaných na zamate. Ich autorkou bola pôvodom východoslovenská maliarka p. Grešáková, žijúca v Bratislave, ale jej korene siahajú do Bardejova, kde žili jej starí rodičia. Mali sme z toho úžasnú radosť.

  S príchodom najkrajšieho mesiaca mája, ktorý má  niekoľko prívlastkov, medzi ktorými je aj prívlastok  máj mesiac lásky, kedy  sa aj viac usmievame, stretávame, chodíme do prírody a často len tak  leňošíme. Jednoducho si doprajeme čo sa nám páči. A takto si užívali mesiac máj aj seniori z DC. Začali 12.5.2016 posedením v DC z príležitosti Dňa matiek, kde nechýbal pohár dobrého vína a výborné domáce koláče, ktoré pripravili členky p. Durbáková a p. Kozáková. Bolo to veľmi príjemné posedenie.

  Pekné májové počasie inšpirovalo členov aj na výlety mimo DC. Prvým bol celodenný výlet 19.5.2016 do neďalekej dedinky Lačnov, kde stačilo mať otvorené oči a dýchať ten čistý horský vzduch. Už len pozrieť si tie nádherné drevenice, kostolík a kaplnku stalo za to. Množstvo nových informácii o dedine a okolí sme sa dozvedeli od skúseného sprievodcu p. Ing. Šteca, ktorý nám bol k dispozícií. Dokonca jednu z týchto dreveníc sme aj navštívili.

  Druhou zástavkou bola len niekoľko metrov vzdialená pomerne nová jaskyňa Zlá diera, na ktorú  všetci sme boli zvedaví. A nemýlili sme sa. Bol to pre nás neobyčajný zážitok.  Keďže počasie nám prialo, tak trochu vysmädnutí zastavili sme sa vo Fričovciach  v areáli kaštieľa na šálku dobrej kávy a pozreli si okolie kaštieľa, ktoré je veľmi pekne upravené, kde medzi inými zvieratami nechýba  ani  čierne prasiatko.

  Relaxom pre nás bol aj ďalší celodenný výlet 31.5.2016, keď 45 členov DC si vybrali ochtinskú aragonitovú jaskyňu, jednu z najkrajších  na Slovensku. Pokračovaním bola návšteva kaštieľa Betliar kde sme strávili dobré dve a pol hodiny. To všetko nové čo sme v ten deň videli nám dodalo chuť do ďalších dní. Poslednou zástavkou bol Brzotín, dedina neďaleko od Betliara, kde sme sa dobré najedli, občerstvili a prezreli si tam ešte menšiu  farmu so zvieratkami a hlavne koníkmi.  Trocha unavení, ale spokojní sme sa vrátili domov.
 
Autorka: Anna Lukáčová, vedúca DC


Zverejnil: Jana Zakarovska 20.6.2016 14:33
Aktualizoval: Jana Zakarovska 20.6.2016 14:33 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.