Mesto PREŠOV

Monday - 26. September 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Voda v Delni je čistá ako už dávno nie

Voda na Delni je čistá. Potvrdzujú to výsledky analýzy kontrolných vzoriek, ktoré už má mesto Prešov k dispozícii.

Po optimistických výsledkoch rozborov vody v prírodnej vodnej nádrži Delňa, ktoré zistil profesor Bohuslav Maršálek hneď po spustení technológie na jej úpravu, má mesto Prešov k dispozícii aj výsledky z nezávislého laboratória. Výsledky potvrdzujú, že kontrolované parametre sú hlboko pod normou a vyhovujú požiadavkám Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 308/2012 Z.z. z 1.októbra 2012 o požiadavkách na kvalitu vody, kontrolu kvality vody a o požiadavkách na prevádzku, vybavenie prevádzkových plôch, priestorov a zariadení na prírodnom kúpalisku.

Konečné slovo o vhodnosti vody na kúpanie dajú až pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove. Tí však vzorky vody budú odoberať po úplnom naplnení nádrže Delňa, čo sa očakáva v priebehu najbližších dvoch, troch dní.

Doterajšie rozbory vody dávajú predpoklad, že tohtoročné leto na Delni by po dlhej dobe mohlo byť aj o bezpečnom kúpaní v zdravotne bezchybnej vode. Delňa navyše oproti minulosti už teraz ponúka množstvo atrakcií a programov, ktorými do svojho areálu láka návštevníkov. V utorok 12. júla tam napríklad vystúpi skupina Mloci. V upravenom areáli je k dispozícii okrem športovísk aj občerstvenie, zmrzlina, ale vychutnať sa dá aj jazda na vodnom bicykli a na motorovom člne.

Viac tiež: https://www.facebook.com/RekreacnyArealDelna/?fref=ts


Zverejnil: Milan Grejták 12.7.2016 13:14
Aktualizoval: Milan Grejták 12.7.2016 13:17 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.