Mesto PREŠOV

Monday - 26. September 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Prešovu schválili žiadosť na kúpu 15 trolejbusov

Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku zo zdrojov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) vo výške 8,3 milióna eur bola Prešovu schválená. Mesto má v naštartovanom trende úspešného získavania dotácií ambície pokračovať.

Projekt Modernizácia vozového parku trolejbusov v Prešove na rezorte dopravy uspel. Kúpa 15 nových strojov mestskej hromadnej dopravy sa bude realizovať prostredníctvom 8,3 mil. dotácie z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a viac ako 400 000 eur investuje DPmP, a. s. z vlastných peňazí.

Na prešovské cesty by malo pribudnúť desať kusov trojnápravových nízkopodlažných asynchrónnych trolejbusov s kĺbovou verziou a päť kusov dvojnápravových nízkopodlažných trolejbusov, ktoré by mali byť dodané na jar budúceho roka. Proces verejného obstarávania bol začatý, tejto investícii predchádzal súhlas mestského zastupiteľstva. Kúpa nových vozidiel by mala nielen zvýšiť komfort cestujúcich, ale najmä ich bezpečnosť.

Cieľom mesta je však v získavaní dotácií pokračovať, ďalším projektom na žiadosť o financie z OPII je Strategický plán rozvoja dopravnej infraštruktúry SR, ktorý je kľúčovým dokumentom pre čerpanie ďalších fondov pre oblasť dopravy v Prešove.

Eurofondy mesto plánuje využiť aj na rekonštrukciu súčasných trolejových tratí i na výstavbu nových (Rusínska – Kuzmányho, trolejizácia sídliska Šváby a ďalších častí Prešova). Nenávratný finančný príspevok chce mesto využiť aj na modernizáciu depa a opravárenských dielní v prešovskom dopravnom podniku.

Mesto Prešov by sa tak vo všetkých prípadoch podieľalo 5% spolufinancovaním, keďže dotácie pokryjú 95% nákladov na každý projekt. V prípade schválenia týchto žiadostí by šlo o najväčší objem čerpania európskych fondov v histórii Prešova.


Zverejnil: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 18.7.2016 12:07
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.