Mesto PREŠOV

Monday - 26. September 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Etilog prináša pracovné miesta

V Prešove buduje svoju centrálu spoločnosť Etilog GmbH so sídlom v Bavorskom mestečku Stamsried. Prácu by tu vo finálnej fáze malo nájsť až 500 ľudí.

Rodinná firma na výrobu prepravných obalov pre automobilový priemysel je v tomto smere svetovým technickým lídrom. Spolupracuje so všetkými významnými producentmi automobilov, ktorým vytvára na mieru obaly pre bezpečnú prepravu výrobkov.

Prešov sa podľa majiteľov spoločnosti má v dohľadnom čase stať lídrom v oblasti výroby týchto špeciálnych obalov. Doposiaľ totiž vyrába textilné diely svojich obalov v Dunajskej Strede a kovové komponenty zasa dováža z Poľska, kde v kooperujúcej firme má vlastnícky podiel. „Rozhodli sme sa, že kompletnú výrobu, od vývoja, cez výrobu látok, textilných, plastových a kovových dielov až po finalizáciu obalov sústredíme v Prešove a nadviažeme tak na tunajšiu niekdajšiu tradíciu textilnej a strojárskej výroby," skonštatoval Josef Ebnet syn zakladateľa firmy.

„To, že v Prešove pribudne ďalšia výrobná spoločnosť, len dokumentuje ústretovosť nášho mesta voči podnikateľom a vytváranie priaznivých podmienok pre to, aby mohli dávať prácu našim obyvateľom,“ pripomenula primátorka Andrea Turčanová počas rozhovoru s majiteľmi spoločnosti.

Tí okrem samotnej výroby chcú podporovať a sponzorovať aj vzdelávacie inštitúcie, pripravujúce mládež na pôsobenie v potrebných výrobných oblastiach. „Len tak môže vznikať aj kvalitná pracovná sila,“ dodáva Josef Ebnet. Vzdelanie je podľa jeho slov dôležité aj z dôvodu ovládania moderných technológií, ktorými firma disponuje. „Dobrá technológia znamená vyššiu pridanú hodnotu a aj to, že si môžeme dovoliť platiť našim zamestnancom viac, ako je priemer.“

Momentálne už trénujú prvých zamestnancov v dočasnom sídle spoločnosti na Strojníckej ulici. „Paralelne pripravujeme aj výstavbu haly a zisťujeme možnosti štátnej podpory tvorby pracovných miest,“ zdôrazňuje Josef Ebnet. Komplexná výroba firmy v našom regióne by sa podľa neho mala rozbehnúť v priebehu budúceho roku.


Zverejnil: Milan Grejták 28.7.2016 09:45
tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.