Mesto PREŠOV

Monday - 26. September 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Prešov má druhého viceprimátora

Prešov má od dnes druhého viceprimátora. Primátorka očakáva od Martina Ďurišina plnú zodpovednosť a konštruktívnu prácu pre dobro mesta a jeho obyvateľov.

Martin Ďurišin, ako druhý menovaný zástupca primátorky Prešova Andrey Turčanovej, dnes obdŕžal menovací dekrét. Primátorka sa rozhodla menovať druhého svojho zástupcu napriek nepodpísaniu uznesenia z Mestského zastupiteľstva o druhom viceprimátorovi, ktoré bolo prijaté v rozpore s platnou legislatívou. Podľa jej slov menovala Martina Ďurišina pre dobro mesta a jeho obyvateľov.

Mojim cieľom je, aby sa veci pohli vpred. Ako primátorka nebudem robiť obštrukcie. Rešpektujem vôľu poslancov a preto menujem pána Ďurišina do pozície druhého viceprimátora. Komunálna politika je predovšetkým o obyvateľoch, preto nech je zástupca z opozície zárukou posunu vecí v prospech mesta a Prešovčanov,“ uviedla primátorka. Zároveň zdôraznila, že teraz od zastupiteľstva očakáva spoluprácu prospešnú pre celé mesto, a že sa podstatné veci pohnú a nebudú blokovať „žabomyšími“ rétorickými súbojmi.

Druhý viceprimátor bude vykonávať funkciu zástupcu primátorky na plný pracovný úväzok s platom vo výške 40% platu primátorky. Vo svojej kompetencii bude mať podľa poverenia oblasť školstva, kultúry, športu, strategického rozvoja a životného prostredia. Do funkcie je menovaný s dátumom od 1. augusta 2016.

Od 1. januára 2015 je viceprimátorom Prešova Štefan Kužma. Postavenie zástupcu primátora (-ky) upravuje §13b zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, podľa ktorého svojho zástupcu poverí primátor jeho zastupovaním do 60 dní od zloženia sľubu. Zástupcom primátora môže byť len poslanec, ktorý je členom mestskej rady a ak má mesto viac ako 20 000 obyvateľov, primátor môže poveriť zastupovaním dvoch svojich zástupcov.

Martin Ďurišin sa ujíma svojej funkcie ako poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Prešov z klubu Lepší Prešov, predtým pôsobiaci v Klube KDH – SDKÚ-DS – Sieť – NOVA – Most-Híd. Je členom Mestskej rady v Prešove, členom Komisie MsZ školstva a telesnej kultúry a Komisie MsZ na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. V minulosti sa venoval pedagogickej a vedeckej činnosti.

***


Zverejnil: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 1.8.2016 11:30
Aktualizoval: Veronika Kmetóny Gazdová, PhDr.,PhD. 1.8.2016 11:33 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.