Mesto PREŠOV

Friday - 12. August 2022
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Symboly mesta

Mestský znak (erb) a farby mesta

Mestský znak (erb) Prešova tvorí gotický štít, ktorý v striebornej hlave má tri červené ruže, dolná časť štítu je tri razy červenostrieborne delená. Farby mesta Prešova sú červená a strieborná.


Vlajka mesta

Vlajka mesta Prešov je pruhovaná strieborno-červená so zástrihom siahajúcim do jednej tretiny listu. Jej rozmery sú 2 : 3.Malá pečať

Malú pečať mesta Prešov tvorí mestský znak Prešova s kruhopisom PEČAŤ MESTA * PREŠOV *. Priemer pečate je 36 (22) mm. Pečať mesta uschováva a jej použitie povoľuje primátor mesta. Malú pečať mesta Prešov používa primátor mesta a orgány mestskej samosprávy v bežnom korešpondenčnom styku.
Veľkú pečať mesta Prešov tvorí mestský znak Prešova s kruhopisom PEČAŤ MESTA PREŠOV * 1299 *. Priemer pečate je 45 mm. Veľkú pečať mesta Prešov používa primátor mesta pri slávnostných príležitostiach na pečatenie najdôležitejších a najvýznamnejších úradných písomností.

SYMBOLY PRIMÁTORA

Reťaz primátora mesta

Reťaz primátora mesta sa skladá z mestského znaku, ktorý súvisle prechádza do reťaze.
Štandarda primátora mesta.

Štandarda primátora mesta Prešov je vlajka štvorcového formátu so strieborno-červeným lemom, na ktorej je umiestnený obsah mestského znaku.


Zverejnil: Michal Kaliňák 6.5.2008 10:21
Aktualizoval: Michal Kaliňák 24.4.2009 13:52 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.