Mesto PREŠOV

Friday - 28. February 2020
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Združenie Babadlo - bábkové divadlo

Vzniklo 1. Júna 1995 ako dobrovoľná, nezávislá organizácia. Poslaním združenia je vytváranie podmienok pre divadelnú tvorbu, presadzovanie záujmov a potrieb alternatívnej a neštátnej kultúry, usilovania o jej zrovnoprávnenie s kultúrou štátnou. Vznik bábkového divadla vyvstal z potreby obohatiť rozvoj kultúrnych a morálnych hodnôt detí v regióne. Zároveň vzniklo ako snaha obnoviť dlhoročnú tradíciu bábkarstva v šarišskej oblasti. BABADLO sa svojou produkciou zameriava na deti všetkých vekových kategórií a opiera sa hlavne o pôvodnú slovenskú tvorbu a autorské divadlo. Riaditeľkou divadla je Mgr. Júlia Labudová, ktorá ho vedie od jeho počiatku.

BOLO NÁS VIDIEŤ

Počas našej už 14 ročnej existencie nás mohlo vidieť viac ako 600 000 detí v celom východoslovenskom regióne, ale hlavne v Prešovskom kraji. Uviedli sme cez 40 premiér pre prešovskú verejnosť a mestské kultúrne strediská na celom východe. Z vlastnej autorskej dielne to boli rozprávky DVAJA NIČOMNÍCI A MYŠ (1995), DVAJA NIČOMNÍCI A MYŠ NA SEVERNOM PÓLE(1996), DVAJA NIČOMNÍCI A MYŠ A DRAK (2000), O MALÍČKO0VI (1995), KEĎ NAPRŠALO A USCHLO ( 1996), ROZPRÁVKY Z TELEFÓNNEJ BÚDKY (2000) od slovenských autorov sme uviedli rozprávky –LAPAJ, POSTRACH DVORA ( 1998)- od Boženy Mačingovej, ktorá sa zúčastnila aj premiéry), AKO BABA PAČMAGA ŽENÍCH ZHÁŇALA (1997)- folklórno dramatické pásmo zamerané na ľudové zvyky a obyčaje nášho kraja napísala Betka Verešpejová – dramaturgička DJZ, v spolupráci s režisérkou Michaelou Homolovou pôsobiacou v Naivním loutkovém Divadle Liberec sme uviedli hudobno poetickú rozprávku MALÁ MORSKÁ VÍLA (1997)od H. CH. Andersena a výpravnú rozprávku GULLIVER (1999) v hlavnej úlohe s Jožom Stražanom. Pre deti školského veku sme pripravili dve didaktické rozprávky na hodiny anglického jazyka JOHN, MARY A KOZLIATKA (1999) a na hodiny slovenského jazyka so zameraním na vybrané slová DOBRODRUŽSTVÁ ŠKRIATKA ERVÍNA (1997). Pre našich najmenších dvakrát do roka pripravujeme kufríkové divadielko s ktorým cestujeme priamo za nimi . Do dnešného dňa mohli vidieť rozprávky ako ZLATOVLÁSKA , POPOLUŠKA, TRI PRASIATKA, SNEHULIENKA, SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ, ZLATÁ PRIADKA, LAPAJ POSTRACH DVORA, VIANOCE S KULIŠIAKOM a iné.

V priebehu minulého roka OZ Babadlo rozšírilo svoj repertoár aj o činoherné predstavenie pre mládež a dospelých, a to projektom Líška Bystruška – alebo love story z vášho lesa. V predstavení sú použité projekcie a nové technika používania priestoru a scény. Týmto sa združenie posunulo do tzv. „nového“ levelu a v tomto duchu má záujem aj naďalej pokračovať.

ĎALŠIE AKTIVITY

Pri úvahách ako získať finančné prostriedky nevyhnutné pre existenciu nášho združenia, rozhodli
sme sa rozšíriť paletu našich činností aj o nové aktivity viac-menej komerčného charakteru. Pre
tento účel sme vytvorili v rámci združenia BABADLO špecializovanú skupinu pre komunikáciu
s dieťaťom, ktorú tvoria ľudia, ktorí majú veľmi dobré skúsenosti s organizovaním a realizovaním detských akcií. Pracujú pre nás výborní autori textov, hudby, ako aj grafici, interpreti, herci či
nadšenci pre prácu s dieťaťom.

 

Niečo z ponuky:

  • organizácia detských zábavných, kultúrnych či športových podujatí
  • ponuka celovečerných alebo kufríkových predstavení pre materské a základné školy
  • tvorba programov na kľúč
  • organizácia detských prázdninových táborov a detských divadelných dielní
  • karnevaly, oslavy, výročia
  • tvorba reklamných scénok, skečov a ich realizácia
  • „detské kútiky“ na výstaviskách, promočných akciách
  • kreatívne štúdio pre tvorbu maskotov, sloganov..

Kompletný repertoár našich predstavení nájdete na pravidelne aktualizovanej stránke www.babadlo.sk


Zverejnil: Admin 21.1.2005 14:12
Aktualizoval: Admin 16.4.2009 09:37 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.