Mesto PREŠOV

Thursday - 27. February 2020
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Múzeum vín

Múzeum vín sa nachádza v centre mesta Prešov, v podzemných priestoroch, ktoré boli vybudované začiatkom 16. storočia ako mestská vináreň a sklady vína pod mestskou radnicou. V čase stavovských a roľníckych povstaní mesto v podzemných priestoroch zriadilo väzenie. V roku 1993 boli priestory rekonštruované pre potreby Múzea vín.

Expozícia múzea približuje históriu pestovania viniča na Slovensku, Morave a v Čechách podľa jednotlivých vinohradníckych oblastí. Jedna časť expozície sa venuje histórii a technológii tokajského vína.  V centre pozornosti sú však vína z mnohých krajín sveta, ako aj mnohých svetových odrôd. Nájdete tu temer 2000 druhov vín, ktoré je možné ochutnať alebo kúpiť. Popri vzorkách vín sa tu nachádzajú aj exponáty používané pri výrobe vína a na ošetrovanie viniča - lisy, sudy, ručné čerpadlá, uzatváračky fliaš, staré odmerné nádoby z medi, skla, fľaše na víno najrozmanitejších tvarov, farieb a veľkosti.

V priestoroch múzea je možnosť degustácie vystavených druhov vína spojená s odborným výkladom o predvádzaných vzorkách, správnom stolovaní, výrobe vína a pod.

Adresa:
Múzeum vín
Floriánova ulica
080 01 Prešov, Floriánova ul.
Tel. : +421 51 7733 108
www.muzeumvin.sk


Zverejnil: Admin 24.1.2005 14:04
Aktualizoval: Admin 8.4.2009 14:22 tlačiťVerzia pre tlač
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.