Mesto PREŠOV

Piatok - 19. júl 2024
POZOR !!! STARÝ WEB MESTA PREŠOV !!! prejdite na www.presov.sk
 

Vyhľadávanie

 

Odkazy

Aktuálne udalosti

Prešovská 49tka

Spoznaj Prešov po 49. rov...

8.7.2016

Prvý vyhliadkový autobus odkrýva poznávacou jazdou krásy Prešova po 49. rovnobežke. Táto jazda ponúka možnosť spoznať dávnu h...


Nová stránka, nové možnosti

Nová stránka, nové možnosti

3.8.2016

Mesto Prešov spúšťa novú oficiálnu webovú stránku. Prehľadnejšia stránka s novým dizajnom, funkciami a informačnými sekciami ...


Prešov - mesto a jeho čas

Prešov – mesto a jeho čas

3.8.2016

Mesto Prešov má úplne novú reprezentačnú knihu. Jej ešte čerstvý výtlačok primátorke Andrei Turčanovej odovzdal autor Dionýz ...


Prešovčania pomáhahjú

Prešovčania pomáhajú

2.8.2016

V DSS Slniečko vytvoria postihnutým deťom multisenzorickú miestnosť. Pomôže tomu aj 1300 eur, ktoré na podporu projektu venov...


Esther Shilo, Obrazy z papiera, Prešov

Obrazy z papiera

2.8.2016

Židovská náboženská obec Prešov pozýva na vernisáž výstavy izraelskej umelkyne Esther Shilo s názvom Obrazy z papiera.


Martin Ďurišin

Prešov má druhého vicepri...

1.8.2016

Prešov má od dnes druhého viceprimátora. Primátorka očakáva od Martina Ďurišina plnú zodpovednosť a konštruktívnu prácu pre d...


 

Všetky aktuality...

Josef Ebnet a Andrea Turčanová

Etilog prináša pracovné miesta

28.7.2016

V Prešove buduje svoju centrálu spoločnosť Etilog GmbH so sídlom v Bavorskom mestečku Stamsried. Prácu by tu vo finálnej fáze malo nájsť až 500 ľudí.


Projekt Mladý fotograf zaujal tisícky detí

Projekt Mladý fotograf zaujal tisícky detí

27.7.2016

Voľnočasová aktivita žiakov experimentujúcich s fotografiou a fotoaparátom prerástla vo fascinujúci projekt. Fotografický krúžok vznikol v roku 2004 v Sabinove a o dva roky neskôr pod názvom foto-poznávací krúžok zaujal (aj) prešovských školákov. Projekt Mladý fotograf s dvaná...


Letný tábor v EkoParku

Letný tábor v EkoParku

26.7.2016

EkoPark Holá Hora pripravil v auguste pre všetky deti letný tábor, kde si nájdu nových kamarátov, získajú mnoho skúseností a jedinečné zážitky.


V Náruči rozšírili fitpark

V Náruči rozšírili fitpark

26.7.2016

Seniorom zo zariadenia pre seniorov Náruč na Veselej ulici sa rozšírili možnosti aktívnej relaxácie. Tamojší fitpark má vďaka získanej dotácii dva nové cvičebné stroje.


Víťaz známy, panika nie je na mieste

Víťaz známy, panika nie je na mieste

25.7.2016

Víťaz súťaže na likvidáciu komunálnych odpadov je známy. Mestom pripravená súťaž v menšom rozsahu zabezpečila obyvateľom ekologickú a efektívnu službu likvidácie odpadu, navyše, za veľmi dobrú cenu.


FS Rozmarija Foto: archív súboru

Rozmarija v Grécku

22.7.2016

Folklórny súbor Rozmarija, pracujúci pri ABC - centre voľného času v Prešove, vyrazil do Grécka. Štvrtá tohtoročná zahraničná cesta súboru tentoraz smeruje do prístavného mesta Nea Anchialos .


Otvorenie tenisových kurotov

Liaheň budúcich tenisových talentov

21.7.2016

Slávnostným prestrihnutím pásky sa dnes otvorili brány zrevitalizovaného areálu tenisových kurtov na Nábrežnej ulici. Ten ponúka okrem moderných podmienok pre šport, aj zázemie nielen pre aktívne trávenie voľného času, ale aj relax, či príjemné posedenie na terase.


Výmena okien a dverí na MŠ Sabinovská, Prešov

Kompletná výmena ukončená

21.7.2016

Škôlkari v MŠ na Sabinovskej sa už teraz môžu tešiť na začiatok školského roka. Na objekte sa totiž ukončila výmena okien a dverí, ktorá tak zníži energetickú náročnosť budovy a zabezpečí komfort škôlkarom i personálu.


Telocvične ilustračné foto: Milan Grejták

Dotácia pre tri telocvične

20.7.2016

Mesto Prešov získalo 43 000 eur štátnej finančnej pomoci pre tri telocvične. „Pomôže nám to pri riešení havarijných stavov telocviční či pri ich vybavení telocvičným náradím, “ skonštatovala primátorka Andrea Turčanová.


Tour de Prešov Foto: Cristian

Víťaz Tour de Prešov je z Maďarska

20.7.2016

Tour de Prešov 2016 vyhral Gábor Fejes z Maďarska. Medzi ženami dominovala Tatiana Jašeková. Preteky zaujali aj Rumunov.


1

Adoptuj si kvetináč

19.7.2016

Tento rok sa do projektu Adoptuj si kvetináč zapojilo aj Denné centrum Sabinovská. Iniciátorkou účasti na tomto projekte je Mgr. Eva Kakaščíková, vedúca denného centra.


ilustračný obrázok, zdroj: MsÚ v Prešove

Prešovu schválili žiadosť na kúpu 15 trolejbusov

18.7.2016

Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku zo zdrojov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) vo výške 8,3 milióna eur bola Prešovu schválená. Mesto má v naštartovanom trende úspešného získavania dotácií ambície pokračovať.


Leto v EkoParku Holá Hora, Prešov

Leto v EkoParku

18.7.2016

Nasledujúcu nedeľu sa určite oplatí navštíviť EkoPark Holá Hora. 24. júla je v areáli pripravený veselý prázdninový program nielen pre deti!


Radnica, Prešov, NKP

Kam zmizla historická radničná brána?

15.7.2016

Vstup do radnice má od dnes novú, provizórnu podobu. Pôvodné radničné dvere boli zvesené a nahradené dočasnými. Historická brána sa totiž reštauruje.


Slovenský pohár mládeže v cestnej cyklistike a preteky Merida Road Cup 2016, Prešov, foto: Viktor Zamborský, zdroj: http://presov.korzar.sme.sk

Cyklisti bojovali o pohárové body

14.7.2016

Cyklistický klub Velodróm Prešov a mesto Prešov pripravili Slovenský pohár mládeže v cestnej cyklistike a preteky Merida Road Cup 2016.


Termokamera pre hasičov

Termokamera pre hasičov

14.7.2016

Primátorka Andrea Turčanová odovzdala profesionálnym hasičom novú termokameru. Tá poslúži na monitoring prostredia, čím sa zvýši bezpečnosť hasičov pri ich zásahoch.


Pohár primátorky mesta Prešov putoval do Miľpoša

Pohár primátorky mesta Prešov putoval do Miľpoša

13.7.2016

V hasičskej súťaži O pohár primátorky mesta Prešov medzi sebou zápolilo pätnásť družstiev. Najrýchlejší boli muži z Miľpoša.


Čierny orol, Prešov

Veľké upratovanie

13.7.2016

V známej budove Parku kultúry a oddychu v Prešove Čierny orol sa začala pravidelná letná údržba historickej sály.


Rekreačný areál Delňa

Voda v Delni je čistá ako už dávno nie

12.7.2016

Voda na Delni je čistá. Potvrdzujú to výsledky analýzy kontrolných vzoriek, ktoré už má mesto Prešov k dispozícii.


Ilustračné foto Zdroj: www

Dôležitá kontrola plomb

12.7.2016

Pravidelná kontrola neporušenosti meradiel plynu je dôležitá. Po novelizácii Trestného zákona totiž porušená plomba meradla spotreby plynu znamená riziko trestného stíhania.


 
 
 

(C) Vádium s.r.o a mesto Prešov 2009 | spracované v redakčnom systéme TESMUR.CMS
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.